Montáž, servis a prestavba auta na plyn
All4car

Diagnostika, meranie a nastavenie vozidla

 

 

Kompletná diagnostika vozidla

Keď vás trápi choroba, navštívite svojho lekára, ktorý vás vyšetrí a správne stanoví diagnózu. Podobne je to aj s vaším autom. V All4car je základom zistenia poruchy na aute kompletná diagnostika vozidla - či už elektronická, elektrická alebo mechanická. Aby bola diagnostika maximálne presná a spoľahlivá, používame špičkové testery značiek Bosch, Marelli a pod., prípadne motor testery či skúšačky rôznych druhov.

 

 

 
 

ABS, ESP, ASR, SRS, AIRBAG, klimatizácia a ďalšie elektronické systémy

V tomto sme taktiež ako ryba vo vode, keďže sme výrobcami týchto systémov. Všetky tieto systémy majú jedno spoločné: jedná sa o elektronické systémy, ktoré maximálne zvyšujú komfort a bezpečnosť jazdy v automobile. Vašou príjemnou úlohou je využívať ich a našou príjemnou úlohou je starať sa vám o ne. Že vám niečo z toho nefunguje? Nech sa páči, navštívte nás, radi vám pomôžeme!

 

 

 

 

Test bŕzd

Dôležitý nie je len dostatočne výkonný a spoľahlivý motor vášho vozidla. Až pri jazde v rôznych dopravných situáciách si uvedomíte, ako dôležité je vedieť včas a dostatočne rýchlo zastaviť. Testerom bŕzd na modernej skúšobnej stolici dostanete informácie o technickom stave a bezpečnosti vášho vozidla aj po tejto stránke. Vďaka správnemu nastaveniu a funkcii bŕzd bude vaše auto maximálne bezpečné a vy môžete v plnom rozsahu využiť všetky jeho jazdné vlastnosti.

 

 

 
 

Test tlmičov

Divili by ste sa, aký veľký vplyv na jazdné vlastnosti vozidla a na dĺžku brzdnej dráhy majú tlmiče, ktoré sú často veľmi podceňované ako motoristami, tak i servismi. Presne vám zmeriame a určíme účinnosť a súmernosť tlmenia vášho vozidla pomocou presného zariadenia, ktoré máme. Pri tlmičoch je dôležitá nielen účinnosť, ale aj súmernosť.

 

 

 

 

Kontroly a nastavenia svetiel a stieračov

Jedna z najdôležitejších a paradoxne práve najčastejšie zanedbávaných a podceňovaných vecí pri jazde vozidlom je maximálne kvalitný a dostatočný výhľad na vozovku a dopravnú situáciu pred vozidlom. Správne nastavenie funkcie, intenzity a kvality svetlometov a stieračov vám zabezpečí,že jazda autom nebude pre vás nočnou morou, ale príjemným zážitkom s čo najmenšou námahou pre vaše oči a bdelosťou za volantom. Kvalitu nastavenia svetiel a stierania stieračov si najlepšie overíte pri nočnej jazde dažďom, hlavne keď sa stretáte s oproti idúcim svietiacim vozidlom.

 

 

 
 

Test akumulátora, alternátora a štartéra

Všetky tri komponenty sú v aute veľmi dôležité, pretože nám zaručia, že vozidlo bez problémov naozaj naštartujeme a zdroj energie, či už je to akumulátor alebo alternátor a taktiež štartér máme v dobrej kondícií. Máme testery a stolice na alternátory, štartéry a akumulátory, ktorými vieme zmerať stav a výkon týchto agregátov.

 

 

 

 

Kontrola geometrie riadenia a zavesenia náprav

K trojlístku najdôležitejších zariadení a výbavy vozidla patrí riadenie vozidla a zavesenie kolies. Keď pred seba dobre vidíme, vieme sa spoľahlivo rozbehnúť aj zabrzdiť. Musíme však vedieť spoľahlivo ovládať vozidlo a jeho smer počas jazdy. Kontrole zavesenia, riadenia kolies a náprav venujeme u nás tiež maximálnu pozornosť, čomu nasvedčuje aj geometria maximálnej kvality a spoľahlivosti od firmy Hunter. To, že táto geometria je naozaj jednotkou na svetovom trhu špičkovej kvality dokazuje aj fakt, že ju používajú a predpisujú do svojej povinnej výbavy značkových servisov takí výrobcovia motorových vozidiel ako je BMW, Mercedes, Audi, Volkswagen, Škoda a Seat.

 

 

 
 

Kontrola a test vôle náprav na detektore

Ďalším veľmi dôležitým činiteľom je tuhosť a pevnosť náprav a zavesenie kolies. Vôľu pri bežnej jazde nemusíte zbadať, rovnako ju nemusia hneď vidieť ani automechanici, keď majú auto na zdviháku. My však máme detektor vôle náprav na osobné aj nákladné vozidlá a vieme všetko presne otestovať. Presne stanovíme a diagnostikujeme v ktorom mieste a v akej intenzite sa vôľa nachádza

 

 

 

 

Test funkcie klimatizácie a jej účinnosti, testy tesnosti

Máme špičkové zariadenie na test funkcie klimatizácie, s ktorým vieme diagnostikovať, či klimatizácia funguje naozaj správne, či chladí v takom rozsahu ako je potrebné a či toto chladenie prebieha v poriadku. Zároveň otestujeme systém z hľadiska tesnosti.

 

 

 
 

Vstrekovania, ich systémy a komponenty - vstrekovače, čerpadlá

Taktiež vám vieme otestovať vstrekovače všetkých druhov - benzínové, LPG vstrekovače, dieselové vstrekovače, čerpadlá a komponenty súvisiace so vstrekovaním

 

 

 

 

Test motora, jeho kompresie, test tesnosti spaľovacieho priestoru, test chladiaceho okruhu a mazacieho tlaku

Toto sú testy, ktoré je bežný kvalitný autoservis schopný previesť na motore vozidla. Vlastníme kvalitné zariadenia na merania, ktoré nám pomáhajú ako v diagnostike, tak aj v následnom odstraňovaní porúch vyskytujúcich sa na motore.

 

 

 
 

Test merania výkonu motora motocyklov, osobných a nákladných vozidiel

Testovanie sa používa pred úpravou výkonu a po úprave výkonu motoru vozidla, alebo pred montážou a po montáži LPG zariadenia do vozidla. Výkonová stolica sa používa pri diagnostikách porúch vyskytujúcich sa počas jazdy, či už v rámci riadenia motora, výkonu, nedostatkov chodu motora, atď. Výkonová stolica je funkčná ako pre osobné vozidlá, tak aj pre motocykle. Máme dokonca aj výkonovú stolicu pre nákladné autá, pričom stolíc pre nákladné autá je na Slovensko veľmi málo.

 

 

 

 

 

 

Test kolies (cestný test)

Je to cestný test jednotlivých kolies mimo vozidla a meranie ich parametrov a vlastností na špičkovom, jedinečnom testovacom zariadení, špeciálne vybaveným na tieto účely. Firma Hunter má patentovaný systém merania a testovania kolies, takže žiaden iný výrobca tento test kolies neponúka. Reálne zaťaží testované koleso 300 až 400 kilogramami o skúšobný valec a zmeria jeho parametre ako keby išlo po vozovke tak, ako keď sa vozidlo dotýka zeme pri reálnej jazde po cestách.

 

 

 

 
 

Test emisií

Tento test pomáha diagnostikovať zloženie výfukových plynov, vďaka čomu vieme identifikovať poruchy na riadení, chode motora a úprave spalín a emisíií.

 

 

 

 

Koľko by ma stálo zmeranie výkonu a chiptunning?
Pošlite nám informácie o svojom aute a my vám vypočítame cenu.
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o našich službách a akciách?