Montáž, servis a prestavba auta na plyn
All4car

Vipseal – pneuservis vo vašej pneumatike 24hodín denne

 

Pre osobné a nákladné vozidlá, motocykle, traktory, ťažké stroje.

 

 

 

Ako Vipseal funguje?

 

 • chráni pneumatiku proti prepichnutiu  
 • zabraňuje strate tlaku v pneumatikách
 • zvyšuje životnosť pneumatiky až o 20 percent
 • znižuje spotrebu paliva o 3 až 10 percent
 •  vyváži koleso a taktiež odstraňuje vzniknuté odchýlky kolesa
 • znižuje riziko nehody a zvyšuje tak bezpečnosť vozidla
 • znižuje možnosť vzniku nákladov spojených s opravou defektu a prípadným odťahom
 •  umožňuje šoférovať vozidlo bez obáv (bežná prevádzka, dovolenky, dlhé cesty)
 •  automatické odstránenie defektu, ktoré prevedie Vipseal nie je dočasné, ale natrvalo
 •  pri plášťoch na diskoch je schopný chrániť plášť týmto spôsobom 5 rokov

 

 

 

Vipseal je špeciálne navrhnutý produkt na báze vody

 

VIPSEAL je vstrekovaný cez ventil dovnútra pneumatiky, ktorú chráni po celú dobu. Aplikácia je jednoduchá a veľmi rýchla, trvá približne 20-30 minút. Po vizuálnej kontrole stavu kolies vypočítane množstvo hmoty aplikujeme do nafúkaných pneumatík. Vo vnútri vykrytá plocha plášťa slúži následne k samovyváženiu kolies pri akejkoľvek zmene v prípade, že trafíte kolesom jamu na vozovke, dôjde k odtrhnutiu závažia atď.... U motocyklov a ľahkých vozidiel odporúčame vyváženie všetkých kolies vopred.

Ak dôjde k defektu, tlak vzduchu vo vnútri pneumatiky tlačí tesniacu hmotu do poškodenej oblasti, vytvorí v nej pevné gumové tesnenie. Vipseal ale nezaručuje ochranu proti bočnému prepichnutiu, ale v takomto prípade, ako aj v prípade prierezu alebo prerazeniu pneumatiky spomaľuje únik vzduchu a vytvára tak možnosť núdzového dojazdu.

 

  Pri teplotách nižších ako -40 °C, VIPSEAL mierne zhustne, ale pri jazde sa pneumatiky postupne zahrievajú v dôsledku normálneho trenia a VIPSEAL sa rýchlo vráti do svojej pôvodnej viskozity. Obsahuje etylénglykol, pre ochranu kvapaliny pri teplotách -35 °C až +45 °C. Kolesá rôznych dopravných prostriedkov a strojov však majú rozdiely v hrúbke plášťov, rýchlosti otáčania kolies a pracovných podmienok. Preto má luxemburský výrobca patentované tri typy prípravku tak, aby čo najlepšie mohli slúžiť v danej oblasti a pri každej prevádzke.

 

 

 

Vyrába sa v troch typových verziách

 

 • VIPSEAL Off-Road - ČERVENÝ
 • VIPSEAL On-Road - MODRÝ
 • VIPSEAL  Green - ZELENÝ
 

 

 

 

Mnohé z produktov v dnešnej dobe sú  navrhnuté tak, aby po defekte slúžili  ako dočasné opatrenie pre cestu domov alebo do servisu. Naproti tomu, VIPSEAL je "preventívny" a je vstrekovaný skôr, než dôjde k prepichnutiu a automatické odstránenie defektu, ktoré prevedie Vipseal nie je dočasné, ale natrvalo. Vaše pneumatiky budú vždy dobre chránene a poradia si s každou situáciou, či už sa chystáte dovolenkovať, jazdiť po diaľnici alebo mestách, či vedľajších cestách, je dobre si pred prezutím nových alebo zánovných kolies aplikovať VIPSEAL- produkt novej generácie.

 

 

Orientačné ceny za naplnenie kompletných 4 kolies sú nasledovné:

 

 • Malé osobné autá sa cena pohybuje od 30-40€  bez DPH
 • Stredné autá od 40- 50€ bez DPH
 • Autá s väčšími, širšími pneumatikami napr. u 4x4 SUV od 50€ bez DPH.

 

 

 

Varianty pre rôzne druhy vozidiel

 

 

 

 

Červený Viseal je zvlášť špeciálne vyrobený pre vozidlá používané pri verejných prácach, stavebníctve, priemysle, poľnohospodárstve, lesníctve ako aj pre štvorkolky a motocykle, určené na jazdu v tvrdom a drsnom teréne s maximálnou rýchlosťou do 80km/h.

 

Unikátna viskózna zmes niekoľkých chemických látok je rozpustná vo vode, chráni pred baktériami, koróziou a plesňami, nelepí je odstrániteľná bezo zvyšku a nehorľavá.

 

Poskytuje 100% ochranu proti defektom spôsobenými telesami až do priemeru 12 mm a znižuje štrukturálne poškodenie. VIPSEAL je aktívna - stále pracujúci látka, chrániaca pneumatiku a disk počas ich celej životnosti.

 

Tento produkt je vhodný pre všetky typy pneumatík a dostupný je v 25 litrových bareloch- plniteľný jedine pomocou tlakovej pumpy a vyškoleným pracovníkom alebo vo fľašiach 1L alebo 500ml.

 

 

 

 

 

 

Modrý Vipseal bol špeciálne navrhnutý pre vozidlá a motocykle, jazdené na cestách s vyššími rýchlosťami nad 80 km/h. Dokonca ho testovali až do rýchlostí 240 km/h.

 

Unikátna viskózna zmes niekoľkých chemických látok je rozpustná vo vode, chráni pred baktériami, koróziou a plesňami, nelepí je odstrániteľná bezo zvyšku a nehorľavá.

 

Poskytuje 100% ochranu proti defektom spôsobenými telesami až do šírky 6mm pre vozidlá menšie do 3,5t a 12mm pre vozidlá nad 3,5t. znižuje štrukturálne poškodenie. VIPSEAL je aktívna - stále pracujúci látka, chrániaca pneumatiku a disk počas ich celej životnosti.

 

Tento produkt je vhodný pre všetky typy pneumatík a dostupný v 25 litrových bareloch- plniteľný jedine pomocou tlakovej pumpy a vyškoleným pracovníkom alebo vo fľašiach 1L alebo 500ml.

 

 

 

 

 

 

Zelený Vipseal je mimoriadne vyvinutý pre malé vozidlá a zariadenia, ktoré jazdia v záhradách, parkoch, lesoch, ďalej pre cestné a horské bicykle, kolobežky, invalidné alebo golfové vozíky.

 

Unikátna viskózna zmes niekoľkých chemických látok je rozpustná vo vode, chráni pred baktériami, koróziou a plesňami, nelepí je odstrániteľná bezo zvyšku a nehorľavá.

 

Poskytuje 100%  ochranu proti všetkým malým vpichom ako sú ihly, špendlíky, ostružiny, konáre, klince, kamienky, sklenené črepiny. VIPSEAL je aktívna - stále pracujúci látka, chrániaca pneumatiku a ráfik počas ich celej životnosti.

 

Tento produkt je vhodný pre všetky typy pneumatík a dostupný je v 25 litrových bareloch- plniteľný jedine pomocou tlakovej pumpy a vyškoleným pracovníkom alebo vo fľašiach 1L alebo 500ml.

 

 


 

 

Potrebujete servis?
Zavolajte nám a popíšte nám svoj problém.
+421 905 847 829
+421 42 46 92 271
Koľko stoja naše služby?
Pošlite nám informácie o svojom aute a my vám vypočítame cenu.
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o našich službách a akciách?