Montáž, servis a prestavba auta na plyn
All4car

Predĺžte život karosérie vášho vozidla antikoróznou ochranou Dinitrol

Antikorózna ochrana auta


 

Korózia sa týka všetkých áut

Korózii podlieha každé vozidlo prakticky už od dňa výroby. Vlhkosť, umývacie prostriedky, posolená vozovka a prevádzka v zimnom období podporujú hrdzavenie – koróziu ešte viac. Aj auto na prvý pohľad nové, alebo zachovalé, môže napríklad v podvozkovej časti a hlavne v dutinách auta ukrývať skorodovanú konštrukciu a plechy.

 

 

 

Antikorózna ochrana zastaví a eliminuje koróziu vozidla

Ochranné voskové nátery značky Dinitrol ošetria jednotlivé časti vozidla a ochránia ho pred koróziou. Karoséria a jej nosné časti sú jedným z najdôležitejších častí vozidla a pri zanedbaní údržby a skorodovaní (zhrdzavení) týchto častí bývajú opravy niekedy takmer nemožné, alebo finančne veľmi náročné. Vďaka antikoróznej ochrane je možné vyhnúť sa takejto situlácii, maximálne predĺžiť životnosť vozidla a hlavne - zjednodušiť prípadný servis, čo priamo šetrí vašu peňaženku.

 

 

 

 

 

Prípravky značky Dinitrol používa aj automobilka Land Rover na všetky svoje nové vozidlá.

 

 

 

 

Ktoré autá ošetríme proti korózii?

 

Nespoliehajte sa na to, že máte nové auto. Mnoho nových áut má zanedbanú ochranu už od výroby. Nejedná sa pritom len o autá nižšej triedy, ale aj strednej či vyššej. Aj vo vyššej triede niekedy nemajú vozidlá potrebnú ochranu karosérie proti korózii. Pýtate sa na dôvod? Keď výrobca ušetrí čo i len jeden cent na vozidle, pri množstve áut, ktoré vyrobí, sa z jednotlivých centov stanú nemalé finančné prostriedky. A tu sa naozaj nejedná o ušetrenie jedného centu ale podstatne vyšších súm... No a koniec koncov, keď vám auto zhrdzavie, tak si kúpite nové. Takže z pohľadu dnešnej doby zarobí na vás výrobca vďaka korózii hneď dvakrát.

 

 

 

Nové

Od výroby máte možno deklarovanú záruku na karosériu vozidla proti prehrdzaveniu, no to sa vzťahuje skôr na prípadné „diery“ v karosérii. Korózia je proces, ktorý sa na niektorých súčiastkach, nitoch a zvaroch odohráva aj tak.

 

 

Jazdené

Už po roku jazdenia a hlavne po jednej zimnej prevádzke je možné badať priebeh korózie v dutinách aj v spojoch podvozku. Na povrchu pritom nemusíte vidieť nič.

 

 

Terénne

V náročných podmienkach dochádza k poškodeniu ochranných náterov podvozku veľmi rýchlo – stačí aj náraz kameňov na ceste. Ak sa poškodí ochranná vrstva, korózia má hotovú cestu k vášmu podvozku.

 

 

Veterány

Hoci sa snažíte vyhýbať jazdám počas náročného zimného obdobia, váš veterán sa korózii neubráni. Dinitrol má špeciálne prípravky aj pre tieto autá, stačí sa s nami poradiť a my už s hrdzou zatočíme!

 

 

Nákladné

Tieto vozidlá najazdia v každom ročnom období veľa kilometrov, a práve investícia do ošetrenia podvozku sa vráti niekoľkonásobne viac. Antikorózna ochrana zabezpečí dlhšiu životnosť a oddiali generálne opravy.

 

 

Autobusy

Pri autobusoch sa zimnej prevádzke nevyhnete a preto pôvodný podvozkový náter sotva vydrží dva roky. Vhodná antikorózna ochrana predĺži životnosť vozidla, zachová jeho bezpečnosť, funkčnosť a taktiež hodnotu.

 

 

 

 

Ošetrenie prípravkami Dinitrol má tento postup

 

  • Odstrojíme podblatníky a podvozkové plasty,
  • umyjeme podvozok a vysušíme ho,
  • ošetríme dutiny vozidla prípravkami Dinitrol podľa typu auta,
  • opravíme miesta napadnuté koróziou (pri jazdených autách),
  • aplikujeme podvozkový vosk Dinitrol podľa typu auta,
  • vrátime späť podblatníky a podvozkové plasty,
  • označíme vozidlo štítkom DINITROL s údajmi o vykonaní ochrany.

 

 

 

 

 

 

 

 

Čo všetko ošetríme prostriedkami Dinitrol?

 

Podvozok vozidla

Antikorózne prípravky vytvoria na podvozku pevný, elastický, hnedý, voskový ochranný film, poskytujúci vysoký stupeň ochrany voči hrdzi a oderu aj pri ťažkých podmienkach. Toto ošetrenie je vhodné pre nové autá od prvovýroby, ale aj pre jazdené autá, terénne autá, autobusy a špeciálne vozidlá.

 

 

Dutiny vozidla

Po vyparení rozpúšťadiel zanecháva prípravok číry, voskovitý, vodu odpudzujúci ochranný film. Ten sa vyznačuje vysokou vzlínavosťou v štrbinách a v spojoch, čo zabezpečí úplné ošetrenie nedostupných miest karosérie vozidla, ktoré sú často úplne bez farby, alebo inej povrchovej ochrany už od výroby vozidla. Ochránite najmä to, čo na prvý pohľad nie je vidieť, no hrdza si k tomu cestu nájsť môže.

 

 

Špeciálne materiály

Dinitrol ponúka aj prípravok, ktorý vytvára tenký voskový transparentný a nelepivý film určený k ochrane všetkých kovových a nekovových povrchov proti korózii. Volia si ho hlavne majitelia veteránov, pretože je transparentný a neovplyvňuje pravidlá pre špecifické schválenia historických vozidiel.

 

 

 

 

 

Mýty o korózii, kvôli ktorým ste si mysleli, že vaše auto nehrdzavie

 

 

 

Hrdzavejú iba staré vozidlá

Koróziu podvozkovej časti nájdeme na takmer každom vozidle. Aj nové vozidlo podlieha korózii a to najmä na miestach, ktoré sú obalené krycími plastami - spodné časti dverí, prahy a vnútorné lemy blatníkov.

 

 

 

 

 

 

Hrdza je estetická, nie funkčná vada

Opak je pravdou. Na bezpečnosť vozidla napríklad pri náraze vplýva aj korózia jeho častí. Bezpečnosť slabne napríklad pri náraze a preto na pohľad slušné, ojazdené auto výrazne poškodené koróziou nemusí byť práve bezpečná voľba.

 

 

 

 

Keď koróziu nevidím, neexistuje

Proces korózie nemusíte vidieť, môže totiž začať na podvozku, pod plastami, v štrbinách, jednoducho v miestach, kde hrdzu nemusíte zbadať. V tomto prípade neplatí známe čo oko nevidí, peňaženku v servise nebolí.

 

 

 

 

 

Nenechajte si auto zničiť hrdzou, keď sa proti nej dá účinne bojovať a investícia do ošetrenia vám ušetrí nemalé prostriedky za následné opravy vozidla.

Objednajte si svoj termín ošetrenia u nás už dnes!

Potrebujete servis?
Zavolajte nám a popíšte nám svoj problém.
+421 905 847 829
+421 42 46 92 271
Koľko stoja naše služby?
Pošlite nám informácie o svojom aute a my vám vypočítame cenu.
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o našich službách a akciách?