Montáž, servis a prestavba auta na plyn
All4car

Ochrana vozidla proti krádeži - značenie skiel

 

Krádež motorového vozidla patrí k jednej z najzávažnejších a frekventovaných trestných činností na Slovensku. Autá sú síce od výroby vybavené napr. autoalarmom, v prípade krádeží sa oplatí zabezpečiť auto ešte ďalším bezpečnostným systémom. V Autoklinike Bosch Car Service vám po novom ponúkame ďalšiu službu, ktorá výrazne znižuje riziko krádeže vášho štvorkolesového miláčika. Je ňou bezpečnostné značenie okien.

 

 


 

 

 

Autoalarm alebo imobilizér nestačia

Pred zlodejmi motorových vozidiel sa môžete chrániť viacerými spôsobmi. Imobilizér, autoalarm, bezpečnostná tyč za volantom, každý spôsob má svoje pre aj proti. Vypieskovanie bezpečnostného kódu na sklá vášho vozidla prináša ďalšiu možnosť, ako zlodejom vymazať z hlavy myšlienku na krádež vášho vozidla. Nielenže zvyšuje pravdepodobnosť nájdenia vozidla po krádeži, ale zlodeja už pred krádežou odradzuje od tohto úmyslu. Zlodej zväčša odíde a nájde si vozidlo bez pieskovaných skiel. Je to vlastne ochrana aj prevencia proti krádeži v jednom.Pieskovanie skiel robíme v spolupráci so spoločnosťou Cebia z Českej republiky.

 

 

 

Označené sklo je pre zlodeja bezcenné

Okno má na sebe 7-miestny číselný kód. Tento kód obsahuje aj dátum výroby vozidla. Vo väčšine prípadov je rok výroby auta a okna rovnaký – ak nebolo auto v minulosti príliš havarované. Takže keď zlodej ukradne napríklad Škodu Octaviu roku výroby 2000, má toto vozidlo na autách kód, ktorého súčasťou je aj rok 2000. Zlodej by teda musel pri legalizácií ukradnutého vozidla zohnať rovnakú sadu okien, s rovnakým rokom výroby, čo je prakticky nemožné, respektíve veľmi ťažké. Zlodeji väčšinou vymenia okná za nové, čo dobrý automechanik odhalí hneď. Kompletná výmena skiel niečo stojí a práve o túto sumu zlodej pri takomto aute prichádza. Pri predaji by musel ísť hlboko pod pôvodnú cenu vozidla.

 

 

 

Pieskovanie skiel znižuje počet krádeží až o 96%

 

Takúto štatistiku vykazuje spoločnosť v Českej republike. U vozidiel značky Škoda sa počet krádeží znížil až 30-krát! Tieto údaje veru nie sú zanedbateľné. Spoločnosť sa zabezpečovaniu áut týmto spôsobom venuje už 20 rokov.

 

Celý proces trvá cca 60 minút

Na šesť skiel auta sa vypieskuje kód a vylepia sa dve samolepiace etikety OCIS (Open Car Information System). Ide o medzinárodný informačnýsystém, do ktorého je auto následne registrované. Samozrejme, že majiteľ auta dostane aj osvedčenie o registrácií údajov a identifikačné karty OCIS. Celý proces spolu s registráciou trvá 60 minút. Čas môžu zmeniť poveternostné podmienky (v zime treba počkať na rozmrazenie okien, v lete na správnu teplotu skla). 

 

 

 

 

 

Bezplatná doprava nájdeného vozidla v zahraničí

Vďaka unikátnemu kódu a registrácií v systéme OCIS sa v prípade krádeže vaše auto môže stále nájsť. V rámci OCIS existuje služba FLEX, ktorá je vlastne „pokrádežovým“ servisom. V prípade nájdenia vozidla – a to aj v zahraničí – vám dopravu zabezpečí ona. Systém má jedinú nevýhodu. Nezabráni samotnému odcudzeniu vozidla. Znehodnotí však auto pre páchateľa a dá vám viac možností ako sa opätovne k nemu dostať.

 

 

 

Pieskovanie nezasahuje do funkcie vozidla

Pieskovanie jedinečného kódu na sklá auta je rýchle, účinné a nezasahuje do funkcie či kvality vozidla. Navyše nebráni vo výhľade, ani inak nekazí vzhľad vozidla. Predné sklá majú kód podlepený nálepkou. Nálepky vyzerajú takto:

 

Pieskovanie skiel je možné spraviť prostredníctvom:

  • EUROVIN OCIS je bezpečnostné značenie skiel kódom VIN, ktorý obsahuje 17 znakov. Za uvedenú službu pieskovania s VIN číslom zaplatíte 98 € s DPH
  • SBZ OCIS je bezpečnostné značenie skiel kódom Cebia, ktorý obsahuje 7 znakov. Za uvedenú službu pieskovania ochranným kódom zaplatíte 88 € s DPH

 

 

7 miestny kód na okne SBZ OCIS

 

 

 

17 miestny kód EUROVIN OCIS

(potrebné objednať vopred šablóny)

 

 

 


Značenie okien má viaceré varianty. Okná si viete označiť aj doma, technológiou leptania, kedy je ale potrebné objednať si vopred šablóny. Vyleptaný kód je však možné ľahko z okna odstrániť. Vypieskovaný však nie! Bezpečnostné značenie OCIS (technológiou pieskovania) vám v servise spravíme na počkanie. Nemusíte teda čakať na šablóny a kódy sú vypieskované profesionálne. Pieskovanie je kvalitnejšie ako leptanie.

 

 

 

Súbory na stiahnutie

Potrebujete servis?
Zavolajte nám a popíšte nám svoj problém.
+421 905 847 829
+421 42 46 92 271
Koľko stoja naše služby?
Pošlite nám informácie o svojom aute a my vám vypočítame cenu.
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o našich službách a akciách?