Montáž, servis a prestavba auta na plyn
All4car

Cestný test kolies a nielen špičkové vyváženie

 

Nezanedbajte vyváženie kolies

Akýkoľvek vzniknutý, no zanedbaný problém s vozidlom sa na kvalite jazdy prejaví časom, prípade hneď. Inak tomu nie je ani pri kolesách. Ak máte problémy s chvením vozidla alebo s jeho trasením pri brzdení, môže to byť dôsledok zle vyvážených pneumatík, nejakej závady alebo nedostatku na kolesách. Treba si uvedomiť, že pneumatika je jediným styčným bodom vozidla so zemou a pokiaľ ten nemáte v poriadku, sami si viete predstaviť, aký následok by to mohlo mať.

 

 

Zle vyvážená pneumatika alebo koleso skracuje životnosť vozidla

Presne tak. Zlé vyváženie pneumatík vám môže rozladiť ďalšie súčasti auta ako sú kotúče, polosi, zavesenie a stabilizácia kolies a podobne. Aj preto je dobré a dôležité mať pneumatiky a disky v poriadku. Bežná vyvažovačka zďaleka nedokáže niekedy určiť presnú príčinu problému s pneumatikou. Hunter je v tomto iný.

 

 

 

Hunter dokáže ako jediný urobiť cestný test kolesa s reálnou záťažou

 

 

 

Problém s vibráciou kolesa alebo s ťahaním vozidla odhalia často až cestné testy – teda stav, pri ktorom sa koleso správa ako pri reálnej jazde. Tu sa pneumatika zaťaží o skúšobný valec, a to 300 až 400 kilami, zmeria sa ťahavosť a tvrdosť pneumatiky po celom jej obvode, či ovalita kolesa. Ak nám hodnota hádzavosti, alebo ľudovo povedané „hopkania“, prekročí 80 Nm (Newtonmetrov), stroj nám presne povie, ako máme natočiť disk voči pneumatike tak, aby sme dosiahli takú hodnotu, ktorú potrebujeme, znovu disk premeria a skontroluje.

 

Hunter je celosvetovo preskúšaný a uznávaný prístroj americkej firmy, ktorá sa zaoberá servisnou technológiou, a tiež technológiou vyvažovania a testov pneumatík. Na Slovensku vlastní tento kúsok len veľmi málo servisov. My sme medzi majiteľmi Hunteru nemohli chýbať, pretože vďaka tomuto prístroju ponúkame zákazníkom opäť niečo navyše. Diagnostika pomocou Hunteru je síce finančne a časovo náročnejšia, poskytuje však úplný a reálny obraz o stave diskov a pneumatík.

 

 

 

Spoľahlivé pneumatiky sú zárukou kvalitnej jazdy

 • S Hunterom vieme koleso vyvážiť presne a to aj v prípade pneumatík a diskov pre nízkoprofilové pneumatiky. Tento stroj dokáže až 90% kolies vyvážiť len s jedným závažím z jednej strany, čím vie koľkokrát ušetriť 30% až 50% závaží.
 • Hunter nám navyše ukáže, na ktorú pozíciu máme umiestniť ktoré koleso tak, aby malo vozidlo čo najmenšie vibrácie, alebo čo najmenšiu ťahavosť do strany.
 • Pri veľmi vysokej náročnosti na pneuservis a vysokej požiadavke na bezchybnosť kolies je dokonca schopný premerať všetky disky a aj pneumatiky a napárovať nám ich tak, aby sme z kombinácií koleso – disk našli tú najvhodnejšiu a eliminovali možné vibrácie alebo negatívne javy.
 • Ak máme problém s umiestnením závažia kvôli blízkosti brzdového strmeňa pri disku kolesa, Hunter nám pomôže znova. Skopíruje tvar disku, my mu ukážeme, kde chceme závažie dať a on nám automaticky prepočíta, koľko závaží potrebujeme.

 

 

Spokojnejší zákazník, spokojnejší servis

 

Stroj využívame aj pri extrémne citlivých vozidlách na vibrácie či ťahavosť, pri vozidlách určených na športovú jazdu či pre klientov, ktorí obľubujú väčšie rýchlosti a vozidlo potrebujú mať v 100% stave. Hunter nám pomáha vo viacerých veciach:

 

 • Pri vyvažovaní zmeria zvlášť akciálnu a radiálnu hádzavosť, prepočíta vplyv jazdných vlastností na vozidlo, čím ušetrí koľkokrát až 50% závaží.
 • Poskytuje kompletnú diagnostiku kolesa.
 • Dokáže zmerať tvrdosť a ovalitu pneumatiky po celom jej obvode.
 • Dokáže zmerať vibrácie kolesa a dokonca aj väčšie množstvo vibrácií počas jednej otáčky kolesa.
 • Dokáže spraviť kompletnú diagnostiku kolesa.
 • Dokáže zmerať veľkosť a smer ťahavosti kolesa.
 • Dokáže určiť najvhodnejšiu pozíciu kolesa na vozidle vzhľadom na jeho vlastnosti.
 • Dokáže zmerať zvlášť vlastnosti disku a zvlášť vlastnosti pneumatiky.
 • Dokáže zmerať samotný disk kolesa a jeho vlastnosti.
 • V prípade potreby nám napáruje disky na pneumatiky.
 • O všetkom dokáže vytlačiť protokol s presnými hodnotami a s parametrami kolies.

 

 

 

 

 

 

Hlavnou výhodou diagnostiky s Hunterom je bezpečnejšia jazda

 

Hunter vám zaručí:

 • Bezpečnejšiu a kvalitnejšiu jazdu.
 • Lepšiu kontrolu nad vašim vozidlom.
 • Úsporu financií.

 

Pýtate sa prečo úsporu? Každá jedna oprava predsa stojí nemalé peniaze. Ak máte vozidlo v poriadku, predlžujete životnosť všetkých jeho dielov. Keď však narazíte na problémy s ťahaním vozidla alebo s vibráciami, je dobré odskúšať, či to nemajú „na svedomí“ pneumatiky, aby sa mohlo vylúčiť iné zavinenie, na problém prísť, vyriešiť ho a auto dať do 100%-tného stavu.

 

 

 

 

 

 

 

Potrebujete servis?
Zavolajte nám a popíšte nám svoj problém.
+421 905 847 829
+421 42 46 92 271
Koľko stoja naše služby?
Pošlite nám informácie o svojom aute a my vám vypočítame cenu.
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o našich službách a akciách?