Montáž, servis a prestavba auta na plyn
All4car

Automatické prevodovky – POZOR, doživotná náplň neexistuje!

 

Opravy, servis a údržby automatických prevodoviek v All4Car

 

V Autoklinike Bosch Car Service sme ako členovia Bosch Car Servisnej siete rozbehli tieto služby s profesionálnym a kvalitným vybavením. Firma, ktorá zabezpečuje technickú podporu, školenia a poradenstvo je priamo naviazaná na výrobcov prevodoviek, má bohaté skúsenosti s opravou a výrobou rôznych typov automatických prevodoviek a dokonca sa venuje aj výrobe závodných prevodoviek. Ale prečo vám toto všetko vravíme?

 

Spraviť servis, údržbu a opravy automatickej prevodovky si môžete aj u nás!

 

 

Ak máte auto s automatickou prevodovkou, netreba veriť fámam, že v nej nemusíte meniť olej a podobne. Aj automatickú prevodovku treba pravidelne servisovať. Prečo? Automatická prevodovka je veľmi citlivé zariadenie, ktoré v sebe ukrýva zložitý systém (hydrauliku, elektroniku a zároveň mechaniku). Každý jeden komponent býva veľmi drahý a veľmi dôležitý pre činnosť tak zložitého a veľmi citlivého zariadenia, akým automatická prevodovka je. Napríklad pri výmene oleja je potrebné použiť predpísaný olej, ktorý odporúča sám výrobca. U nás tieto úkony robíme starostlivo a to pomocou špeciálneho zariadenia určeného iba na servisné operácie pre automatické prevodovky. S týmto zariadením je zároveň možné pri výkone výmeny oleja urobiť aj preplach automatickej prevodovky a taktiež aj servoriadení.

 

 

 

 

 

Servoriadenie a automatická prevodovka patria medzi najzanedbávanejšie zariadenia na údržbu a servis! 

 

U servoriadení je okrem výmeny náplne preplach vítaný aj preto, že ide o zariadenie, v ktorom cirkuluje olej, ale máloktoré má filter, ktorý zachytáva nečistoty vznikajúce okrem iného aj trením dielov. Preplachom sa dostanú von aj dlhodobo nausádzané nečistoty, ktoré by sa iba samotnou výmenou oleja neodstránili. Servoriadenia potom idú tichšie, riadenie ide ľahšie a zabráni sa tak podstatne väčšiemu opotrebeniu a poškodeniu týchto zariadení. Servoriadenie býva jedným z najviac zanedbávaných zariadení čo sa týka výmeny, vyčistenia náplne a systému ako takého.

 

 

 

V All4car vám preto:

  1. Skontrolujeme hladinu oleja v automatickej prevodovke. Pri tejto kontrole je totiž dôležité zamedziť vniknutiu akejkoľvek nečistoty do prevodovky (vlákna z textílie a pod.). Dôležité je merať olej vtedy, keď je chod motora v polohe "parking" a olej v prevodovke zahriaty na prevádzkovú teplotu.
  2. Vymeníme olej v automatickej prevodovke. Vo väčšine prípadoch nie je možné vypustiť olejovú náplň naraz, musí sa to robiť postupne a presne podľa pravidiel. Nielenže vám správne odmeriame hladinu oleja, zároveň ho doplníme aj na potrebnú hodnotu.
  3. Dodržujeme potrebné intervaly pre výmeny oleja v prevodovke. Doživotná olejová náplň do prevodovky totiž neexistuje, a nie je to len výmysel autoservisov aby viac zarobili.

 

 

 

 

Prečo si nechať skontrolovať prevodovkou u nás a nerobiť to doma?

 

  • Ak zle zmeriate olej (nesprávne zahriatie motora pri meraní), môže v budúcnosti dôjsť k chybe a porušeniu funkcie prevodovky.
  • Pri dopĺňaní oleja je potrebná aj skúška - zahriať vozidlo počas skúšobnej jazdy a skontrolovať kvalitu oleja či možné úniky. Ak sa v týchto činnostiach nevyznáte, môžete prevodovku zbytočne pokaziť. A každá oprava predsa niečo stojí … U automatickej prevodovky sú opravy drahšie hlavne preto, že každý jeden komponent je veľmi dôležitý, citlivý a drahý sám o sebe.
  • Pri výmene oleja treba vedieť posúdiť kvalitu a takisto použiť predpísaný olej. Pri použití menej kvalitného oleja môžete prevodovku čiastočne alebo úplne znefunkčniť, či dokonca závažne poškodiť.

 

 

 

Odporúčané intervaly pre výmenu oleja v prevodovke (ak výrobca neuvádza inak):

 

Nové vozidlá: po prvých 80 000 km (ďalšia výmena po každých 60 000 km)

Jazdené vozidlá: (podľa stavu a veku vozidla) po 40 000 - 60 000 km

Vozidla s nadmerným zaťažovaním prevodovky: po 30 000 km

 

 

 

Ďalšie služby spojené s automatickými prevodovkami:

  • opravy automatických prevodoviek pre osobné aj úžitkové vozidlá či dodávky,
  • servis prevodoviek a prevodových systémov,
  • zistenie porúch na prevodovke pomocou modernej diagnostiky,
  • zabezpečenie potrebných náhradných dielov.

 

 

 

Potrebujete servis?
Zavolajte nám a popíšte nám svoj problém.
+421 905 847 829
+421 42 46 92 271
Koľko stoja naše služby?
Pošlite nám informácie o svojom aute a my vám vypočítame cenu.
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o našich službách a akciách?