Montáž, servis a prestavba auta na plyn
All4car

Technická kontrola vozidla

 

 

Zabezpečujeme prípravu a prevedenie vozidla cez STK, službu, ktorú dnes už považujeme za štandardnú v rámci servisu pre zákazníka.

 

Ľudovo povedané: „Máte ušetrený jeden deň nervov a nepošlú vás za blbosť preč!“ Vašou jedinou starosťou bude doviesť auto k nám a potom si prísť po „hotové“.

 

 

 

Delenie TK:

 • Technická kontrola (TK) pravidelná
 • TK zvláštna
 • TK administratívna
 • TK na prepravu nebezpečných vecí (ADR)

 

 
 • TK na vydanie prepravného povolenia (CEMT)
 • TK pred schválením vozidla jednotlivo vyrobeného, jednotlivo dovezeného alebo jednotlivo prestaveného na premávku na pozemných komunikáciách
 • TK opakovaná

 

 

 

Intervaly pravidelných technických kontrol (TK) pre určité kategórie vozidiel:

 

 • Malé motocykle dvojkolesové a trojkolesové (L1 a L2) – 4 roky po prvom prihlásení do evidencie a nasledovne pravidelne v 4-ročných intervaloch.
 • Motocykle (L3, L4), motorové trojkolky (L5), štvorkolky (L6, L7), osobné vozidlá (M1), dodávkové vozidlá do 3 500 kg (N1), prívesy do 750 kg (O1) a prívesy od 750 kg do 3 500 kg (O2) – 4 roky po prvom prihlásení do evidencie a nasledovne pravidelne v 2-ročných lehotách.
 • Autobusy (M2, M3), nákladné vozidlá (N2, N3) a prívesy do 10 000 kg, resp. nad 10 000 kg (O3, O4) – 1 rok po prvom prihlásení do evidencie a nasledovne pravidelne v 1-ročných lehotách. Autobusy kategórie M3 po 8 rokoch od prvého prihlásenia do evidencie pravidelne v polročných lehotách.
 • Kolesové traktory (T) a prípojné vozidlá za traktory (R) – 2 roky po prvom prihlásení do evidencie a nasledovne pravidelne v 2-ročných lehotách.

Detaily sa nachádzajú v § 47 Vyhlášky MDPT SR č. 578/2006 Z. z.

 

 

 

Prvé prihlásenie vozidla do evidencie:

 

Pod týmto pojmom sa rozumie dátum prvého pridelenia evidenčného čísla v SR alebo v inom štáte, ktorým sa identifikuje v osvedčení o evidencii. Ak tento dátum nie je možné zistiť ale známy je rok výroby vozidla, za prvé prihlásenie vozidla do evidencie sa považuje 1. deň roku výroby vozidla.

 

 

 


Povinná výbava osobného motorového vozidla kategória M1 (platí aj pre N1) je nasledovná:

 

 1. prenosný výstražný trojuholník, schválený podľa predpisu EHK 27,
 2. bezpečnostný odev (bezpečnostná reflexná vesta, overal, nohavice, bunda alebo pláštenka), pričom bezpečnostný odev sa umiestňuje v dosahu zo sedadla vodiča vozidla,
 3. autolekárnička / lekárnička pre kategóriu motorových vozidiel M1, N, T, C a Ps (použiteľná a jej obsah musí byť v exspiračnej dobe),
 4. príručný zdvihák,
 5. kľúč na matice alebo na skrutky kolies,
 6. náhradné koleso s diskom a s náhradnou pneumatikou predpísaného druhu a rozmeru.


Pozn.: Povinná výbava podľa odeskov 4), 5) a 6) sa nevzťahuje na:

 • vozidlá, ktoré majú vybavené všetky kolesá pneumatikami zvláštnej konštrukcie umožňujúcej dočasné použitie po defekte s indikáciou defektu v ktorejkoľvek z pneumatík (technológia Run-Flat alebo PAX System),
 • vozidlá kategórie M1 a N1, ktoré sú vybavené prostriedkami na bezdemontážnu opravu poškodenej pneumatiky umožňujúcej dočasné použitie alebo vozidlá umožňujúce dočasné použitie pneumatily po defekte s indikáciou defektu.

 


Pre iné kategórie vozidiel, motocyklov a traktorov nájdete viacej informácií v článku Povinná výbava vozidiel

 

 

 

Potrebujete servis?
Zavolajte nám a popíšte nám svoj problém.
+421 905 847 829
+421 42 46 92 271
Koľko stoja naše služby?
Pošlite nám informácie o svojom aute a my vám vypočítame cenu.
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o našich službách a akciách?