Montáž, servis a prestavba auta na plyn
All4car

Predíďte predčasnému opotrebeniu motora pravidelným čistením

Dekarbonizácia motora

 

Spaľovacie motory nikdy nevyužijú 100% paliva, ktoré minú. Určité množstvo paliva ostáva nespálené, pretože spaľovanie v motore nie je 100% efektívne. Neefektívnym spaľovaním vzniká karbón (uhlíkové nánosy). Motor sa zanáša karbónom - karbonizuje sa - vytvára sa čierny hrudkovitý povrch v stenách motora. Dekarbonizácia motora sa robí za účelom čo najlepšieho odstránenia týchto nánosov a tohto povlaku.

 

 

Nemáte dobré emisie? Neprešli ste cez emisnú kontrolu?

 

 

 

Dekarbonizácia motora je proces, pri ktorom odstraňujeme karbónové usadeniny z motora a iné nečistoty, pomocou mechanickej alebo chemickej metódy, s cieľom zabezpečiť lepšie fungovanie motora a jeho výkonu. Klasickým znamením je nepravidelný chod motora, zhoršené štartovanie a zvýšená dymivosť. Pravidelnou dekarbonizáciou predlžujeme životnosť motora, znižujeme prevádzkové náklady pre benzínové a naftové motory.

 

 

 

 

 

Metódy čistenia

 

Mechanická

Pri tejto technike motor a jeho komponenty sú rozobrané v rukách  dobre vyškolených a skúsených mechanikov. Je to zložitá mechanická procedúra s použitím špeciálne určeného čistiaceho produktu. Tento proces je veľmi úspešný, pretože nánosy uhlíka a zvyšky maziva dobre vyčistíme úplne na 100% tam, kde prístroj  to chemicky nedokáže. Je veľmi dôležité vykonať  dekarbonizáciu v pravidelných intervaloch. Záleží samozrejme od najazdených kilometrov a štýlu jazdy. Cena za takúto dekarbonizáciu býva veľmi vysoká z dôvodu veľmi veľkej pracnosti.

 

 

Dekarbonizácia strojom bez potreby výmeny oleja

V Autoklinike Bosh Car Service tento proces vykonávame pomocou špeciálnej techniky v pravidelných intervaloch vždy po odjazdení 50 000 km alebo pri viditeľných ťažkostiach ako sú znížený výkon, vysoké emisie, dymivosť, vysoká spotreba paliva, nepravidelný chod motora, zlé štartovanie, atď. Dekarbonizácia strojom bez potreby výmeny oleja sa používa pri miernom zakarbonovaní motora alebo preventívnej údržbe motora.

Kvapaliny alebo chemické látky sú priamo vstrekované do bežného prívodu paliva alebo sania motora, rozpustia karbónové usadeniny a nečistoty vytvorené v rôznych častiach motora. Ide o proces odstraňovania uhlíka uloženého vo vnútri motora, vrátane vyčistenia palivového, sacieho a výfukového systému, obnovenie pôvodného výkonu a spotreby motora a celkovú regeneráciu  motora. Cena je v závislosti od obsahu motora zhruba od 50,00€ do 90,00€. U nákladných vozidiel je to okolo 100,00€. Ceny sú bez DPH.

Pokiaľ sme špeciálne zameraný na určitý komponent a je priestorovo prístupný robievame v prípade potreby aj demontáž komponentu, kontrolu pred dekarbonizáciou a takisto aj po dekarbonizácii, aby sme si boli istý výsledkom.

Ak nános alebo znečistenie, nanosenie karbónom je tak extrémne, že ho prístroj nedokáže úplne vyčistiť, dočistí sa mechanicky. Je veľmi dôležité spraviť dekarbonizáciu čo najskôr, najlepšie pravidelne, pretože keď je ten nános veľmi veľký, tak stroj nedokáže dekarbonizovať motor.

 

 

Chemická dekarbonizácia

Na našom pracovisku Autoklinika Bosh Car Service vykonávame aj chemickú dekarbonizáciu so strojom priamo na to určeným, ktorý je najlepší v rámci svetovej produkcie. Chemická dekarbonizácia sa používa pri naozaj intenzívnom zakarbonovaní motora. Onedlho na webstránke nájdete aj ďalšie informácie o chemickej dekarbonizácii, ktorú vykonávame v Autoklinike Bosh Car Service. Myslite na svoj motor a ušetrené peniaze a objednajte sa na dekarbonizáciu  +421 905 847 829 alebo +421 42 4692 271 prípadne e-mailom info@autoklinikaholcik.sk

 

 

 

 

Výhody dekarbonizácie

 

  • Zvyšuje  výkon a kompresiu
  • Znížená hlučnosť motora a vibrácie
  • Predlžuje životnosť motora, katalyzátorov a filtrov pevných častíc
  • Znižuje dymivosť, emisie a spotrebu paliva
  • Obnovuje funkciu vstrekovacích trysiek
  • Rovnováha medzi palivom a vzduchom v systéme

 

 

 

Vyriešime váš problém so zakarbonovaným motorom. Vlastníme nový stroj, ktorý je najlepší v rámci svetovej produkcie a robíme chemické aj mechanické dekarbonizácie motora.

 

 

 

 

 

 

 

Potrebujete servis?
Zavolajte nám a popíšte nám svoj problém.
+421 905 847 829
+421 42 46 92 271
Koľko by ma stálo zmeranie výkonu a chiptunning?
Pošlite nám informácie o svojom aute a my vám vypočítame cenu.
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o našich službách a akciách?